W trosce o bezpieczeństwo pieszych - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji 27.08.2016

Augustowscy policjanci przypominają kierowcom o zachowaniu ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych. Przypominają, że zabronione jest wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych, a także omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem, aby udzielić pierwszeństwa pieszemu. Lekceważenie tych zasad zwykle kończy się tragedią.

Augustowscy policjanci w ramach codziennej służby zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przypominają wszystkim użytkownikom dróg o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. Funkcjonariusze reagują na niezgodne z prawem zachowania pieszych, a także kierowców wobec pieszych. Po zapadnięciu zmierzchu policyjne patrole wyruszają na drogi powiatowe i gminne, aby sprawdzić, czy piesi wywiązują się obowiązku używania elementów odblaskowych. Za brak odblasku nakładane sa mandaty karne. Policjanci podkreślają, że odblask umieszczony na ubraniu, czy torebce znacząco podnosi widoczność pieszego, co wpływa bezpośrednio na jego bezpieczeństwo.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl