Bezpieczna Woda 2016 - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna Woda 2016

Data publikacji 29.08.2016

Augustowscy policjanci kolejny raz przeprowadzili działania „Bezpieczna Woda 2016”. Był to pracowity weekend policyjnych motorowodniaków. W czasie dwudniowych działań funkcjonariusze uratowali od utonięcia 9 osób.

W miniony weekend na akwenie jeziora Necko oraz w jego okolicach, augustowscy policjanci prowadzili kolejne działania prewencyjne „Bezpieczna woda 2016”. Przedsięwzięcie skierowane jest do osób korzystających z wypoczynku nad wodą oraz ma na celu poprawę stanu bezpieczeństwa i porządku na wodach i terenach przywodnych, a także w miejscach o nasilonym ruchu turystycznym. Do udziału w działaniach wykorzystano policyjne jednostki pływające, patrole piesze i zmotoryzowane oraz funkcjonariuszy odpowiedzialnych za zadania w zakresie profilaktyki, którzy wspólnie z przedstawicielami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Augustowie prowadzili działania profilaktyczno – informacyjne ukierunkowane na uświadamianie zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą.

Podczas minionych działań, policjanci pełniący służbę na wodzie, brali udział w interwencjach związanych z ratowaniem życia osób korzystających z wypoczynku na wodzie. Do pierwszego zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 12.00 na jeziorze Necko. Pełniąca na wymienionym akwenie załoga policyjnej łodzi motorowodnej zauważyła przewróconą do góry dnem łódź żaglową typu omega. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą. Wokół przewróconej jednostki znajdowało się pięć osób. Policjanci wspólnie z ratownikami WOPR wydostali je na pokład służbowej łodzi policyjnej. Następnie zarówno osoby oraz łódź zostały bezpiecznie dostarczone do brzegu.  

Do kolejnego zdarzenia doszło na jeziorze Białe Augustowskie. Kilka minut po godzinie 15.00 patrolujący akwen funkcjonariusze zauważyli wywrotkę skutera wodnego. Płynący nim ludzie zaczęli wzywać pomocy. Mundurowi natychmiast ruszyli z pomocą i wydostali dwoje osób z wody. W dalszej kolejności przycumowali do służbowej łodzi tonący skuter i wraz               z uratowanymi osobami dopłynęli do brzegu. Okazało się, że wywrotka skutera mogła być skutkiem nieszczelności kadłuba, który w pewnej chwili zaczął gwałtownie nabierać wody.

Kolejne zdarzenie zaistniało przed godziną 14.00, na jeziorze Necko. Będący na jeziorze policyjni motorowodniacy zauważyli wywrócony tonący kajak, przy którym znajdowały się dwie osoby. Funkcjonariusze wydostali na pokład służbowej łodzi dwie osoby, a następnie wraz z kajakiem dostarczyli do brzegu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl