Piknik połączony ze sprzątaniem świata - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piknik połączony ze sprzątaniem świata

Data publikacji 01.10.2012

„Bezpieczna droga do szkoły” oraz Świadomi zagrożenia” to programy w ramach których Policjanci wspólnie z Leśnikami z Nadleśnictwa Augustów i Strażą Graniczną zorganizowali rodzinny piknik połączony ze sprzątaniem świata.

W minioną sobotę na terenie ośrodku „Królowa Woda” nad jeziorem Sajno w Augustowie spotkali się Policjanci, Leśnicy, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz dzieci z rodzicami. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym sprzątaniem lasu. Następnie uczestnicy pikniku mogli zagrzać się przy ognisku oraz zjeść własnoręcznie upieczoną kiełbaskę. W czasie spotkania leśnicy w ramach akcji „Świadomi zagrożenia” opowiadali zgromadzonym na temat bezpieczeństwa i ochrony lasów przed pożarami. Podczas pikniku dzieci osobiście przekonały się jakie zagrożenie dla środowiska niesie za sobą wyrzucanie śmieci do lasu. Następnie w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” Policjanci wygłosili prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzili w jaki sposób unikać niebezpieczeństw mogących wystąpić w codziennej drodze do szkoły. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja sprzętu oraz pojazdów używanych przez Policjantów w codziennej służbie. Spotkanie zakończono pokazem tresury psa służbowego oraz omówieniem sposobów zachowania się w przypadku ataku groźnego psa. Na zakończenie Leśnicy oraz Policjanci wręczyli uczestnikom pikniku elementy odblaskowe oraz materiały profilaktyczne.

Augustowscy policjanci składają podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w realizacji
 tego przedsięwzięcia.

 
* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl