By droga do szkoły była bezpieczna - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

By droga do szkoły była bezpieczna

Trwają działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Augustowscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczniów czuwają nad bezpieczeństwem pieszych uczestników ruchu drogowego oraz kontrolują pojazdy dowożące dzieci do szkół.

W ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły” augustowscy policjanci prowadzą wzmożone kontrole ciągów komunikacyjnych, którymi dzieci przemierzają codzienną drogę do szkoły, a w czasie wzmożonego ruchu prowadzą działania „błysk” w rejonach szkół. W trosce o bezpieczeństwo dzieci dojeżdżających do szkół na terenie gmin,  funkcjonariusze prowadzą kontrole tzw. „gimbusów”. Mundurowi sprawdzają stan trzeźwości kierowców, wymagane dokumenty oraz stan techniczny i wyposażenie pojazdów. W powiecie augustowskim dotychczas przeprowadzono ponad 20 kontroli „gimbusów”. W jednym przypadku kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Mundurowi także zwracają uwagę na sposób przewożenia swoich pociech przez kierowców samochodów osobowych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl