Kradzież oleju napędowego - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzież oleju napędowego

Data publikacji 02.10.2012

Augustowscy policjanci zatrzymali 26 – letniego mieszkańca województwa mazowieckiego. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież oleju napędowego wartego blisko 3000 złotych.

Dzisiaj kilka minut przed godziną 6.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o kradzieży paliwa z samochodu ciężarowego. Do zdarzenia doszło na parkingu w miejscowości Olszanka przy drodze krajowej nr 8. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili rysopis sprawcy, który najprawdopodobniej spuścił ze zbiornika volvo ponad 460 litrów oleju napędowego. Podczas czynności wykonywanych na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który usiłował ukryć się w pobliskich zaroślach. Na widok zbliżających się policjantów, mężczyzna rzucił się do ucieczki w kierunku pobliskiego lasu. Po kilkukilometrowym pościgu policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali 26 – letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, który był przesiąknięty zapachem oleju napędowego. Okazało się, że jest to kierowca ciężarówki zaparkowanej na tym samym parkingu. Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyzna prawdopodobnie przelał większość paliwa do zbiornika swojej ciężarówki. 26 – latek został zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań. Augustowscy policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl