Bezpieczna droga do szkoły - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 03.10.2012

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” augustowscy policjanci odwiedzają dzieci ze szkół podstawowych. Do działań przyłączyli się leśnicy, którzy podczas wspólnych prelekcji rozmawiają z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu w lesie.

Trwają działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Jednym z elementów przedsięwzięcia są spotkania z uczniami najmłodszych klas szkół podstawowych. W miniony poniedziałek augustowscy policjanci wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa Augustów spotkali się z uczniami ze szkoły podstawowej w Sztabinie. Dziś mundurowi gościli w Szkole Podstawowej nr 6 w Augustowie. W czasie spotkania policjanci rozmawiali z najmłodszymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego, radzili w jaki sposób unikać zagrożeń oraz instruowali jak się zachowywać w przypadku ataku groźnego psa, bądź kontaktu z osobami obcymi. Przedstawiciele nadleśnictwa w ramach programu „Świadomi zagrożenia” rozmawiali z najmłodszymi o zachowaniu podczas wypraw do lasu. Leśnicy szczególną uwagę poświęcili na omówienie niebezpieczeństwa zagadnieniom związanym z zakazem używania ognia w lesie. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe oraz materiały profilaktyczne.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl