Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

21 września Europejski dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach w Augustowie

Augustowscy policjanci przeprowadzili działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego augustowskiej komendy Policji, w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych przeprowadzili wzmożone działania kontrolno – edukacyjne. Celem przedsięwzięcia było zmniejszenie śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Kontrole pojazdów na drogach powiatu augustowskiego odbywały się w miejscach, w których w minionych latach dochodziło do największej ilości zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Podczas działań mundurowi głównie skupili się na kontroli prędkości pojazdów, gdyż według policyjnych statystyk to właśnie najczęstszą przyczyną powstawania wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, bądź  niedostosowanie jej do warunków panujacych na drodze. Podczas działań mundurowi kontrolowali również stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia dzieci oraz inne elementy mające wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Kontrolowani kierowcy oprócz mandatu karnego, bądź pouczenia otrzymywali od policjantów materiały profilaktyczne zachęcające do jazdy zgodnej z obowiązującymi przepisami. Podobne działania będą kontynuowane.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl