Bezpieczna Droga do Szkoły i trzeźwy poranek w Janówce i Jabłońskich - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna Droga do Szkoły i trzeźwy poranek w Janówce i Jabłońskich

W ramach działań Bezpieczna Droga do Szkoły augustowscy policjanci zajmujący się profilaktyką spotkali się dziś z uczniami ze Szkół Podstawowych w Janówce i Jabłońskich. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zorganizowali w rejonie szkół działania trzeźwy poranek.

Dziś policjanci realizujący działania z zakresu profilaktyki odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Janówce i Jabłońskich. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzili jak unikać innych niebezpieczeństw, na które narażeni są uczniowie pokonujący codzienną drogę do szkoły i domu. Policjanci szczególną uwagę zwrócili na obowiązek noszenia przez pieszych elementów odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym po zmierzchu oraz zachęcali najmłodszych do używania ich również w terenie zabudowanym. Dzisiejsze działania miały charakter dwutorowy. Kilka godzin wcześniej mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego, w rejonach szkół odwiedzanych przez profilaktyków przeprowadzili działania kontrolne – trzeźwy poranek. W trakcie działań, policjanci zbadali stan trzeźwości blisko 200 kierujących pojazdami, sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz zwracali szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci w pojazdach. W wyniku działań mundurowi zatrzymali prawo jazdy 42 – letniemu kierowcy toyoty. Alkomat wykazał u niego ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie przed sądem. W trosce o bezpieczeństwo uczniów pokonujących codzienna drogę do szkoły działania będą kontynuowane przy wybranych szkołach w mieście i na terenie gmin.  

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl