Działania „Bezpieczna Obwodnica” - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Bezpieczna Obwodnica”

Według statystyk, przekraczanie dozwolonej prędkości jest główną przyczyną wypadków drogowych. Wczorajsze działania prowadzone na obwodnicy Augustowa pokazują, że zdecydowana większość kierowców lekceważy przepisy i decyduje się na jazdę z nadmierną prędkością. Niestety wśród zatrzymanych do kontroli są także zawodowi kierowcy samochodów ciężarowych.

Wczoraj Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Augustowie zorganizowali działania pod nazwą „Bezpieczna Obwodnica”. Celem przedsięwzięcia była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obwodnicy Augustowa. W trwających 16 godzin działaniach wzięło udział 17 funkcjonariuszy. Augustowscy mundurowi byli wspierani przez Policjantów z Zespołu Kontroli Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Podczas działań policjanci skontrolowali ponad 120 pojazdów, oraz nałożyli 86 mandatów karnych, z których prawie wszystkie dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości. Wśród ukaranych za „prędkość” znalazło się ponad 40 kierowców samochodów ciężarowych. Podczas wnikliwej kontroli dokumentów jednego z pojazdów ciężarowych okazało się, że ciągnik siodłowy figuruje w policyjnych bazach danych jako utracony w wyniku kradzieży na terenie Rumunii. Samochód został odholowany na policyjny parking. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Mundurowi apelują o bezpieczną i rozważną jazdę. Efekty wczorajszych działań pokazują, że po mimo ograniczeń prędkości, wielu kierowców nie stosuje się do obowiązujących przepisów i decyduje się na jazdę z nadmierną prędkością, często niedostosowaną do warunków panujących na drodze. Jak pokazują wieloletnie statystyki, jest to główna przyczyna wypadków drogowych, nawet ze skutkiem śmiertelnym.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl