Potrącenie na przejściu dla pieszych - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Data publikacji 29.10.2012

Na Alei Kardynała Wyszyńskiego w Augustowie doszło do potrącenia kobiety przejeżdżającej wózkiem inwalidzkim przez przejście dla pieszych. 79 – latka z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. 41 – letni kierowca audi był trzeźwy. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia.

Dzisiaj przed południem dzielnicowy pełniący służbę w rejonie ulicy Pierwszego Pułku Ułanów Krechowieckich otrzymał informację o potrąceniu pieszej na Alei Kardynała Wyszyńskiego w Augustowie. Funkcjonariusz natychmiast ruszył we wskazane miejsce i powiadomił o fakcie dyżurnego jednostki. Na przejściu dla pieszych dzielnicowy zastał leżącą na jezdni kobietę, rozbity wózek inwalidzki oraz uszkodzone audi. Policjant natychmiast wezwał zespół pogotowia ratunkowego i wspólnie z kierowcą audi przystąpił do tamowania krwotoku z głowy poszkodowanej. Następnie kobieta z obrażeniami głowy i kręgosłupa szyjnego została przewieziona karetką pogotowia ratunkowego do szpitala. Wstępne policyjne ustalenia na miejscu zdarzenia wskazują, że na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 79 – letniej kobiety, która przejeżdżała wózkiem inwalidzkim na drugą stronę jezdni. Osobowym audi kierował 41 – letni augustowianin. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Podczas dalszych czynności wyszło na jaw, że mieszkaniec miasta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl