Akcja znicz – podsumowanie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja znicz – podsumowanie

13 kolizji drogowych, dwa zatrzymane prawo jazdy, za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ponad 110 mandatów karych, ani jednego wypadku drogowego. To podsumowanie akcji znicz przez augustowskich policjantów.

Wczoraj o godzinie 22.00 zakończyła się ogólnopolska akcja ZNICZ 2016. Jak co roku był to okres wytężonej pracy dla policjantów. Podczas tegorocznych działań, na terenie powiatu augustowskiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Czuwający nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego funkcjonariusze przeprowadzili ponad 200 kontroli pojazdów, nałożyli ponad 110 mandatów karnych, z których zdecydowana większość dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości. Augustowscy mundurowi zatrzymali także 5 dowodów rejestracyjnych, w związku z ujawnionymi usterkami technicznymi pojazdów. Od minionego piątku, do zakończenia działań zaistniało 13 kolizji drogowych. W jednym przypadku, mundurowi zdecydowali o zatrzymaniu prawo jazdy dla sprawczyni kolizji, z uwagi na rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prawo jazdy stracił także 27 – letni mieszkaniec gminy Augustów, który 2 listopada, na ulicy 3 – go Maja w Augustowie ominął pojazd, którego kierowca zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, w celu przepuszczenia pieszego. W takcie trwających 6 dni działań mundurowi zatrzymali 3 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Nad bezpieczeństwem osób w rejonach nekropolii czuwali policjanci w patrolach pieszych, którzy dodatkowo przekazywali zainteresowanym bieżące informacje o utrudnieniach w ruchu, objazdach oraz możliwościach zaparkowania pojazdu. Podczas służby mundurowi rozdawali także elementy odblaskowe oraz materiały profilaktyczne z zawartymi ostrzeżeniami i poradami. Policjanci czuwali także nad bezpieczeństwem osób uczestniczących w procesjach, przemieszczających się z kościołów na cmentarze. W kierowaniu ruchem, policjantom pomagali funkcjonariusze Straży Granicznej oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów - Lipowiec.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl