Inauguracyjne spotkanie „Akademii Seniora II” w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Inauguracyjne spotkanie „Akademii Seniora II” w Augustowie

Wczoraj przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z funkcjonariuszami z Augustowa, przedstawicielami Narodowego Banku Polskiego w Białymstoku oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej z delegaturą w Białymstoku spotkali się ze Słuchaczami Uniwersytetu III Wieku w Augustowie. Spotkanie było inauguracją projektu „Akademia Seniora II”.

Wczoraj po południu przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, przedstawicielami Narodowego Banku Polskiego w Białymstoku oraz  Urzędu Komunikacji Elektronicznej z delegaturą w Białymstoku spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku w Augustowie. Spotkanie było inauguracją projektu realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim, w ramach programu edukacji ekonomicznej pn.: „Akademia Seniora II”. Głównym celem przedsięwzięcia jest przekazanie informacji o możliwych zagrożeniach finansowych, kreowanie postaw społecznych sprzyjających zapobieganiu oszustwom oraz zwiększenie dostępu do informacji o możliwościach uzyskania pomocy w trudnych sytuacjach życiowych związanych z podjęciem decyzji finansowych. W trakcie spotkania przedstawiciele KWP w Białymstoku z pionu prewencji, kryminalnego oraz psycholog policyjny opisywali metody działania oszustów telefonicznych, mechanizm wywierania wpływu na rozmówcę oraz zwracali uwagę na zachowanie właściwych postaw społecznych sprzyjających zapobieganiu sytuacjom bycia potencjalną ofiarą.

W trosce o seniorów, szczególnie w okresie jesienno-zimowym zaprezentowano założenia kampanii społecznej  „Ja pamiętam … A TY?”. Poprzez wdrożenie kampanii sygnalizowano wszystkim uczestnikom spotkania fakt troski wobec osób starszych, szczególnie tych cierpiących na zaniki pamięci, samotnie zamieszkujących. Troska o ich bezpieczeństwo to obowiązek nas wszystkich – członków rodziny, znajomych, sąsiadów.

Szczególną uwagę uczestników zwrócił temat bezpieczeństwa w finansach prezentowany przez przedstawiciela Narodowego Banku Polskiego. Słuchacze z Uniwersytetu III Wieku z zaciekawieniem przysłuchiwali się również prelekcji przedstawiciela Urząd Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Białymstoku, który przedstawił założenia kampanii "Sprawdzaj co podpisujesz”. Prelegent szczególną uwage zwrócił na zawieranie i przedłużanie umów telefonicznych.

W trakcie spotkania uczestnicy dzielili się doświadczeniem oraz życiowymi historiami które stały się ostrzeżeniem jak unikać niebezpiecznych sytuacji i oszustów próbujących wyłudzić oszczędności życia.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl