Śmiertelne potrącenie pieszego bez odblasków - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie pieszego bez odblasków

Data publikacji 08.11.2016

Wczoraj po południu doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Policyjne ustalenia wskazują, że 39 – latek szedł nieoświetloną drogą i nie posiadał elementów odblaskowych. Augustowscy policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

Wczoraj po południu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o śmiertelnym potrąceniu pieszego. Do wypadku doszło na drodze powiatowej pomiędzy miejscowością Kroszewo, a Barszcze. Wstępne policyjne ustalenia wskazują, że jadący fordem 65 – letni mieszkaniec gminy Bargłów Kościelny potrącił śmiertelnie pieszego, który szedł prawą stroną drogi. Do zdarzenia doszło na terenie zabudowanym, na nieoświetlonej drodze. Dodatkowo okazało się, że pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Augustowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Augustowie ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Przypominamy wszystkim pieszym, uczestnikom ruchu drogowego, o obowiązku używania elementów odblaskowych, podczas poruszania się poza terenem zabudowanym, po zmierzchu. Za brak odblasku można zapłacić mandat karny do 100 złotych. Dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy nosić elementy odblaskowe także na terenie zabudowanym. Poprawi to znacznie naszą widoczność i zwiększy prawdopodobieństwo uniknięcia wypadku.  Niestety tym razem pieszy za brak elementów odblaskowych zapłacił najwyższą cenę.  

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl