Potrącenia na ulicy Chreptowicza - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenia na ulicy Chreptowicza

Data publikacji 31.10.2012

Augustowscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności i przyczyny dwóch potrąceń pieszych na ulicy Chreptowicza. W obydwu przypadkach kierowcom zatrzymano prawo jazdy.

Wczoraj na ulicy Chreptowicza w Augustowie doszło do dwóch potrąceń na oznakowanych przejściach dla pieszych. Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 9.00 w rejonie skrzyżowania ulic Chreptowicza i Wypusty. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że jadący w kierunku ronda Solidarności 75 – letni kierowca peugeota potrącił przechodzącą przez przejście 18 – letnią mieszkankę miasta. Młoda kobieta trafiła do miejscowego szpitala. Do kolejnego zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 16.00, w rejonie ronda Solidarności. Wstępne policyjne ustalenia wskazują, że zjeżdżający z ronda w kierunku ulicy Brzostowskiego, 58 – letni kierowca passata, potrącił na przejściu dla pieszych 15 – letnią dziewczynkę. Piesza z urazem głowy została przewieziona do szpitala w Suwałkach. W obydwu przypadkach, policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy. Szczegółowe okoliczności i przyczyny zaistniałych zdarzeń wyjaśniają augustowscy policjanci.

Pamiętajmy, że okres jesienno-zimowy sprzyja zdarzeniom drogowym z udziałem pieszych. Trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że liczba wypadków z udziałem pieszych znacznie wzrasta. Dlatego też kolejny raz augustowscy policjanci apelują zarówno do kierowców jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i wzmożonej uwagi na drodze.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl