Debata Społeczna w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Debata Społeczna w Augustowie

Data publikacji 25.11.2016

W miejskim Domu Kultury w Augustowie odbyła się kolejna debata społeczna. Mundurowi rozmawiali z mieszkańcami na temat funkcjonowania Krajowej mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz o osobach starszych, nieporadnych życiowo, potrzebujących pomocy w okresie jesienno-zimowym.

Wczoraj w Miejskim Domu Kultury w Augustowie odbyło się  spotkanie przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Augustowie z lokalną społecznością. W debacie udział wzięli przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, służb mundurowych, nadleśnictwa, pracownicy ośrodków pomocy społecznej oraz grono augustowskich seniorów. Wczorajsza debata poświęcona była osobom starszym, nieporadnym życiowo, zagrożonym wykluczeniem społecznym, często potrzebującym wsparcia środowiska lokalnego szczególnie w okresie jesienno-zimowym, a także funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas spotkania, mundurowi przedstawili sposoby realizacji zadań wynikających z programu „Nie Bądźmy Obojętni”, którego adresatem jest wymieniona grupa osób. Funkcjonariusze podkreślali przy tym, jak ważna w zakresie realizacji zadań jest współpraca z Miejskim i Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej. Kolejnym elementem spotkania było przedstawienie funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu augustowskiego. W swoim wystąpieniu mundurowi przestawili oferowane przez mapę możliwości oraz przedstawili dotychczasowe efekty wynikające z jej funkcjonowania. Po tej części spotkania rozpoczęła się dyskusja podczas której  głos zabierali zebrani mieszkańcy oraz zaproszeni goście.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl