Trwają działania "Bezpieczna 8 i 61" - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwają działania "Bezpieczna 8 i 61"

Podlascy policjanci prowadzą wzmożone kontrole pojazdów na całej długości dróg krajowych nr 8 i 61 w województwie. Mundurowi mierzą prędkość z jaką poruszają się samochody, sprawdzają stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz zwracają uwagę na popełniane wykroczenia przez uczestników ruchu. Wszystkie te przedsięwzięcia mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na najgłówniejszych ciągach komunikacyjnych województwa podlaskiego.

Na drodze krajowej nr 8 i 61 trwają wzmożone działania kontrolne pod nazwą „Bezpieczna 8 i 61”. Policjanci  ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Komendy Powiatowej Policji w Augustowie oraz komend Miejskich w Suwałkach i Białymstoku codziennie patrolują trasy i zwracają uwagę na to, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów. Mundurowi prowadzą działania z wykorzystaniem radiowozów oznakowanych jak i nieoznakowanych wyposażonych w videorejestratory. Głównym założeniem tych wzmożonych działań jest ograniczenie zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością, niewłaściwym wykonywaniem manewrów na drodze, bądź niekorzystaniem z pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości, przy czym stosują zasadę zero tolerancji. W każdym przypadku policjanci sprawdzają trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa oraz prawidłowość przewożenia dzieci. Swoją uwagę mundurowi szczególnie skupiają na sprawdzaniu samochodów ciężarowych i kontroli ich kierowców. Minionej doby funkcjonariusze z Augustowa, w ramach tych działań skontrolowali blisko 40 pojazdów, w tym 10 ciężarówek. W 18 przypadkach kontrola policyjna zakończyła się nałożeniem mandatu karnego, z czego większość dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. Mundurowi zatrzymali również 3 dowody rejestracyjne w związku z usterkami technicznymi kontrolowanych samochodów. Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa na tych ciągach komunikacyjnych, działania będą kontynuowane.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl