25 – latek odpowie za kradzież telewizora i elektronarzędzi - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

25 – latek odpowie za kradzież telewizora i elektronarzędzi

Augustowscy policjanci zatrzymali poszukiwanego 25 – letniego mieszkańca Suwałk oraz odzyskali skradziony telewizor i elektronarzędzia. Mężczyzna przyznał się do kradzieży a za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj rano policjanci patrolujący rejon dworca PKS w Augustowie zauważyli mężczyznę z dużą torbą podróżną. Jego nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Będący w patrolu policjanci postanowili go wylegitymować. W trakcie tej czynności legitymowany kilkukrotnie wprowadzał policjantów w błąd, co do swojej tożsamości. W rezultacie mundurowi ustalili jego dane personalne. Okazało się, że jest to 25 – letni mieszkaniec Suwałk, poszukiwany przez policjantów z Ełku jako osoba podejrzewana o dokonanie kradzieży z włamaniem. Podczas czynności przeszukania podręcznego bagażu, policjanci znaleźli elektronarzędzia, które jak się okazało pochodzą z kradzieży z włamaniem do garażu, która miała miejsce poprzedniej nocy na terenie jednej z budów w Augustowie. Mundurowi ustalili także, że część skradzionych narzędzi została już sprzedana w jednym z lombardów w mieście. Mężczyzna oświadczył również, że w tym samym lombardzie znajduje się telewizor, który poprzedniej nocy został przez niego skradziony z wynajmowanego pokoju hotelowego. 25 – latek został zatrzymany. Za swoje postepowanie odpowie przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl