Augustowscy Policjanci na dniu profilaktyki w Białobrzegach - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy Policjanci na dniu profilaktyki w Białobrzegach

Augustowscy policjanci rozmawiali z uczniami Zespołu Szkół w Białobrzegach o cyberprzemocy oraz aspektach prawnych wynikających z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Dzisiaj augustowscy policjanci wzięli udział w „Dniu profilaktyki” organizowanym przez kadrę pedagogiczną i uczniów Zespołu Szkół w Białobrzegach. Spotkanie poświęcone było problematyce związanej z Cyberprzemocą. W czasie swojego wystąpienia mundurowi zwracali uwagę, że Internet to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również zagrożenia, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój młodego człowieka. Wyjaśniali, czym jest cyberprzemoc i kradzież danych, uczulali na niebezpieczne kontakty i szkodliwe treści. Z przeprowadzonej prelekcji dzieci dowiedziały się między innymi jak unikać zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym korzystaniem z Internetu oraz jakie zachowania w sieci zagrożone są odpowiedzialnością prawną. Psychologiczne aspekty korzystania z sieci zostały omówione przez zaproszoną na spotkanie psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Augustowie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl