Pościg za skradzionym autem - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za skradzionym autem

Data publikacji 21.11.2012

W Augustowie zakończył się pościg prowadzony wspólnie przez ełckich i augustowskich policjantów. Mundurowi wspólnie zatrzymali 24 – letniego obywatela Litwy i odzyskali kradzionego volkswagena.

Wczoraj kilka minut po godzinie 7.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o pościgu prowadzonym przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Z informacji wynikało, że funkcjonariusze jadą w kierunku Augustowa za volkswagenem, który najprawdopodobniej pochodzi z kradzieży. Na ulicę Mazurską natychmiast skierowano policyjne patrole, które przyłączyły się do pościgu. Funkcjonariusze wydawali kierowcy sygnały do zatrzymania pojazdu, na które nie reagował i kontynuował ucieczkę w kierunku dzielnicy Wypusty. Na ulicy Wspólnej policjanci zablokowali drogę kierowcy uniemożliwiając mu dalszą jazdę. W tym momencie mężczyzna porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo w kierunku Kanału Augustowskiego. Po przebiegnięciu kilkuset metrów funkcjonariusze zatrzymali go w bezpośrednim pościgu. Mężczyzną okazał się 24 – letni obywatel Litwy. Auto którym jechał miało uszkodzoną wkładkę zamka w drzwiach kierowcy oraz stacyjkę. Okazało się, że tego samego dnia samochód został skradziony na terenie województwa Warmińsko – Mazurskiego. Volkswagen został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a 24 – latek trafił do policyjnej izby zatrzymań.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl