Z nożem do sklepu - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z nożem do sklepu

Data publikacji 28.11.2012

Do jednego z augustowskich sklepów wszedł zamaskowany mężczyzna i zażądał wydania pieniędzy. W trakcie zdarzenia ekspedientka wyrwała napastnikowi nóż, a on uciekł ze sklepu. Godzinę później policjanci wkroczyli do jednego z mieszkań, gdzie zatrzymali 36 - letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie usiłowania rozboju. Augustowianin był pijany. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Wczoraj kilka minut przed godziną 19.00 augustowscy policjanci zostali poinformowani o usiłowaniu rozboju w jednym ze sklepów przy ulicy Sucharskiego w Augustowie. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że do sklepu wszedł zamaskowany mężczyzna z nożem w ręku, który zażądał wydania pieniędzy z kasy. Pomiędzy sprawcą i ekspedientką doszło do szarpaniny, podczas, której kobieta wyrwała mu nóż z ręki. Sprzedawczyni próbowała przytrzymać mężczyznę w sklepie, ale udało mu się wyrwać i uciec. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, że sprawcą zdarzenia może być 36 – letni mieszkaniec miasta. Około godziny 20.00 mundurowi wkroczyli do jednego z mieszkań przy ulicy Sucharskiego, gdzie zastali augustowianina, który przyznał się do usiłowania rozboju. W mieszkaniu znajdowała się również beżowa czapka z wyciętymi otworami na oczy. Mieszkaniec miasta został zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 1,8 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl