Augustowscy Policjanci, współpracują z MOPS i GOPS - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy Policjanci, współpracują z MOPS i GOPS

W okresie zimy augustowscy policjanci stale prowadzą działania „Nie bądźmy obojętni”. Funkcjonariusze w tym zakresie współpracują z Ośrodkami Pomocy Społecznej w powiecie.

Podczas zimy augustowscy policjanci, prowadzą działania „Nie bądźmy obojętni”. W ramach prowadzonego programu mundurowi utrzymują stały kontakt z Miejskimi i Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej w powiecie, w zakresie wymiany informacji o osobach potrzebujących pomocy. Dzielnicowi wspólnie z pracownikami Ośrodków Pomocy Społecznej sprawdzają miejsca w których mogą przebywać osoby bezdomne, samotne, niewydolne życiowo czy pod wpływem alkoholu, które ze względu na niskie temperatury są narażone na wychłodzenie organizmu. W przypadku napotkania takich osób mundurowi i pracownicy ośrodków pomocy społecznej informują je o możliwych formach pomocy.

Augustowscy Policjanci apelują do mieszkańców o zwracanie uwagi na wszystkich tych, którzy mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni wobec osób, które zwłaszcza teraz mogą potrzebować pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997,  by uchronić kogoś od wychłodzenia. 

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl