Przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte akweny - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte akweny

W ramach działań Bezpieczne Ferie, augustowscy policjanci, wspólnie z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów - Lipowiec przestrzegali dzieci przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.

Augustowscy policjanci wspólnie z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów – Lipowiec spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie. Spotkanie    w ramach działań Bezpieczne ferie 2017, odbyło się nad rzeką Netta w Augustowie. Podczas plenerowych zajęć mundurowi omówili zagrożenia mogące wystąpić podczas zimowego wypoczynku oraz przestrzegali uczniów przed samodzielnym wchodzeniem na zamarznięte akweny. Funkcjonariusze mówili jak postępować w sytuacji zagrożenia i instruowali w jaki sposób ratować osobę poszkodowaną. Następnie strażacy instruowali jak samodzielnie wydostać się z wody bez użycia żadnych przedmiotów, pokazali również o ile łatwiejsze jest wydostanie się z przerębli przy wykorzystaniu kolców lodowych, zaprezentowali sposoby ratowania osób z wykorzystaniem znalezionych przypadkowo przedmiotów oraz specjalistycznego sprzętu ratunkowego. Na zakończenie spotkania, dzieci samodzielnie brały udział w „akcji ratunkowej”, podczas której przyznały, że holowanie do brzegu tonącego wcale nie jest takie łatwe.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl