Działania „Bezpieczna Droga” w powiecie augustowskim - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Bezpieczna Droga” w powiecie augustowskim

Mając na względzie bezpieczeństwo wyjeżdżających na zimowy wypoczynek, augustowscy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W miniony weekend augustowscy policjanci prowadzili wzmożone działania kontrolne „Bezpieczna droga”. Celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieciom i młodzieży, podczas wzmożonego ruchu związanego z rozpoczęciem ferii na terenie województwa podlaskiego. Podczas działań policjanci szczególną uwagę poświęcili przekraczaniu dozwolonej prędkości, która jest główną przyczyna zdarzeń drogowych. Mundurowi również baczniej przyglądali się, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz, czy dzieci są przewożone w specjalnych fotelikach. Każdy z kierujących pojazdem, musiał liczyć się z obowiązkowym badaniem stanu trzeźwości. Po zmierzchu, mundurowi nadzorowali główne ciągi komunikacyjne, gdzie egzekwowali od pieszych obowiązek używania elementów odblaskowych. W wyniku działań augustowscy policjanci skontrolowali prawie 150 pojazdów i nałożyli blisko 80 mandatów karnych, z czego ponad 60 dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. W związku z ujawnionymi usterkami pojazdów, mundurowi zatrzymali 2 dowody rejestracyjne oraz zatrzymali jednego kierowcę, który zdecydował się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, działania będą kontynuowane.    

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl*