„Bezpieczna droga” w powiecie augustowskim - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna droga” w powiecie augustowskim

Data publikacji 06.02.2017

Mając na względzie bezpieczeństwo powracających z zimowego wypoczynku, augustowscy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W miniony weekend augustowscy policjanci prowadzili wzmożone działania kontrolne „Bezpieczna droga”. Celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieciom i młodzieży, podczas wzmożonego ruchu związanego z zakończeniem ferii na terenie województwa podlaskiego. Podczas działań policjanci szczególną uwagę poświęcili przekraczaniu dozwolonej prędkości, która jest główną przyczyna zdarzeń drogowych. Mundurowi również baczniej przyglądali się, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz, czy dzieci są przewożone w specjalnych fotelikach. Każdy z kierujących pojazdem, musiał liczyć się z obowiązkowym badaniem stanu trzeźwości. Po zmierzchu, mundurowi nadzorowali główne ciągi komunikacyjne, gdzie egzekwowali od pieszych obowiązek używania elementów odblaskowych. W wyniku działań augustowscy policjanci skontrolowali ponad 100 pojazdów i nałożyli blisko 70 mandatów karnych, z czego zdecydowana większość dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. W związku z ujawnionymi usterkami pojazdów, mundurowi zatrzymali 4 dowody rejestracyjne. Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, działania będą kontynuowane.    

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl*