Włamał się do piwnicy i wybijał szyby - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się do piwnicy i wybijał szyby

Data publikacji 17.12.2012

W minioną sobotę augustowscy policjanci zatrzymali 26 – letniego mieszkańca miasta podejrzanego o włamanie do piwnicy. Podczas dalszych czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna jest sprawcą dwóch zniszczeń mienia na terenie miasta. Augustowianin usłyszał łącznie trzy zarzuty do których się przyznał. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

W minioną sobotę około godziny 6.00 augustowscy policjanci zostali poinformowani o włamaniu do piwnicy w jednym z bloków na osiedlu Marii Konopnickiej w Augustowie. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że sprawca ukradł butę gazową, ubrania oraz przetwory w słoikach. Właściciel wartość strat oszacował na około 300 złotych. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia mundurowi ustalili, że sprawcą kradzieży może być 26-letni mężczyzna wynajmujący mieszkanie w bloku. Policjanci weszli do mieszkania, w którym przebywał 26 – latek, gdzie znaleźli przedmioty pochodzące z kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany ma związek z dwoma zniszczeniami mienia na terenie miasta. Do pierwszego zdarzenia doszło w nocy z 3/4 grudnia na ulicy Liliowej w Augustowie, gdzie mężczyzna wybił cegłami pięć szyb w domu mieszkalnym, w wyniku czego spowodował straty blisko 300 złotych. Kolejne zdarzenie odnotowano w nocy z 10/11 grudnia. Wtedy 26 - latek rzucił betonową trylinką w witrynę jednego z banków, w wyniku czego zniszczeniu uległa szyba oraz granitowy parapet i elewacja budynku o łącznej wartości około 3000 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży oraz zniszczenia mienia do których się przyznał. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl