112 km/h w terenie zabudowanym w gęstej mgle - zatrzymane prawo jazdy - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

112 km/h w terenie zabudowanym w gęstej mgle - zatrzymane prawo jazdy

Augustowscy policjanci przerwali jazdę 53–letniemu obywatelowi Rosji, który po mimo gęstej mgły pędził autem w terenie zabudowanym. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 62 km/h w terenie zabudowanym mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Czynności były realizowane w związku ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dzisiaj rano funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Augustowie wykonywali czynności związane z weryfikacją zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jedno z nich dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, w miejscowości Żarnowo w gminie Augustów. W trakcie realizacji czynności mundurowi pracowali z wykorzystaniem ręcznego miernika prędkości oraz nieoznakowanego pojazdu wyposażonego w videorejestrator. Po godzinie 8.00 funkcjonariusze zauważyli mitshubishi, które po mimo gęstej mgły jechało w terenie zabudowanym z prędkością 112 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że kierowcą auta jest 53–letni obywatel Rosji. Mundurowi nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 złotych oraz zatrzymali prawo jazdy, w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o 62 km/h, przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl