Spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie

Data publikacji 21.02.2017

O bezpieczeństwie podczas korzystania z Internetu oraz o konsekwencjach związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych augustowscy policjanci rozmawiali z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie spotkali się dziś z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie. Wizyta funkcjonariuszy poświęcona była bezpieczeństwu w sieci oraz problematyce uzależnień. W czasie wystąpienia mundurowi zwracali uwagę, że Internet to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również  poważne zagrożenia, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój młodego człowieka. Wyjaśniali, czym jest cyberprzemoc i kradzież danych, uczulali na niebezpieczne kontakty oraz szkodliwe treści. Z przeprowadzonej prelekcji młodzi ludzie dowiedzi się między innymi jak unikać zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym korzystaniem z Internetu oraz jakie zachowania w sieci zagrożone są odpowiedzialnością prawną. Mundurowi przestrzegali także uczniów przed niebezpieczeństwami jakie niesie za sobą zażywanie środków psychoaktywnych, w tym dopalaczy oraz przekazali informacje na temat miejsc, gdzie szukać pomocy w przypadku kontaktu ze środkami narkotycznymi.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl