Pijany kierowca ciężarówki - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca ciężarówki

Augustowscy policjanci zatrzymali 40 – letniego kierowcę dafa. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a samochód trafił na policyjny parking.

W minioną niedzielę przed godziną 15.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy ciężarówki. Ze zgłoszenia wynikało, że ciężarowy daf z naczepą jedzie drogą krajową nr 8 w kierunku Augustowa, a jego kierowca co jakiś czas zjeżdża na prawe pobocze jezdni. Chwilę później pełniąca na tym odcinku drogi załoga augustowskiej drogówki,  w miejscowości Horodnianka poddała auto kontroli. Okazało się, że za kierownicą dafa siedział 40 – letni obywatel Łotwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przekazany funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Auto którym kierował zostało odholowane na parking strzeżony.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl