Augustowscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży

Data publikacji 08.03.2017

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do kempingów oraz odzyskali większość skradzionego mienia. Zatrzymani odpowiedzą przed sądem, a odzyskane przedmioty wrócą do właścicieli.

W ostatnim tygodniu lutego augustowscy policjanci otrzymali informację o kradzieży z włamaniem do domków kempingowych w gminie Bargłów Kościelny. Łupem sprawców padł między innymi sprzęt wędkarski, tj.: różnego rodzaju wędki, przynęty, podbieraki, elektryczny silnik zaburtowy, elementy wędkarskiego ubioru oraz żeliwny kociołek i wyposażenie kempingów. Pracujący nad sprawą policjanci, ustalili, że związek z kradzieżą może mieć zamieszkujący w gminie Rajgród 32 – latek oraz 27 – letni mieszkaniec gminy Bargłów Kościelny. Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne. Podczas przeszukań ich posesji, funkcjonariusze znaleźli i odzyskali zdecydowaną większość skradzionych przedmiotów. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Augustowie Prokurator Rejonowy w Augustowie, zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za swoje postępowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Odzyskane mienie wróci do właścicieli.     

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl