Kierował ciężarówką „po alkoholu” - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował ciężarówką „po alkoholu”

Data publikacji 13.03.2017

Augustowscy policjanci zatrzymali 54 – letniego mieszkańca Estonii. Mężczyzna odpowie za przekroczenie dozwolonej prędkości i jazdę po alkoholu.

W minioną niedzielę policjanci augustowskiej drogówki mierzyli prędkość, z jaką poruszają się kierowcy jadący odcinkiem krajowej drogi nr 8, na trasie relacji Augustów- Sztabin. Kilka minut po godzinie 8.00, w miejscowości Kolnica, funkcjonariusze zarejestrowali przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierowcę scanii. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że zestawem z naczepą kieruje 54 – letni obywatel Estonii. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości wyszło na jaw, że mężczyzna wsiadł za kierownicę po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 0,4 promila alkoholu. Obcokrajowiec został zatrzymany, a jego auto zostało odholowane na parking strzeżony. Mężczyzna dziś zostanie doprowadzony do sądu, gdzie w postępowaniu przyśpieszonym o wykroczenie odpowie za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl*