Działania „PASY” na terenie powiatu augustowskiego - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „PASY” na terenie powiatu augustowskiego

Wczoraj augustowscy policjanci brali udział w ogólnopolskich działaniach „PASY”. W wyniku działań mundurowi zatrzymali 25 kierowców, którzy nie stosują się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Wczoraj na terenie całego kraju policjanci prowadzili działania polegające na egzekwowaniu stosowania się kierujących i pasażerów do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Mundurowi kontrolowali także, czy dzieci przewożone są w odpowiednich urządzeniach. W działaniach brali udział również augustowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. W czasie działań policjanci poddali kontroli 80 pojazdów, z czego 25 kierowców zostało ukaranych za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.  

Pamiętajmy! Jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa znacząco zwiększa ryzyko poważnych obrażeń ciała, nie tylko w czasie wypadku, ale też w trakcie kolizji czy nawet gwałtownego hamowania.

Dzieci, które nie osiągnęły wzrostu 150 cm, bezwzględnie powinniśmy przewozić w fotelikach bezpieczeństwa.

Obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa mają także pasażerowie samochodów, zwłaszcza ci jadący na tylnej kanapie. Jeśli dojdzie do wypadku, to właśnie oni narażają osoby jadące z przodu na poważne obrażenia ciała.

Pamiętaj ! PASÓW NIE ZAPINASZ DLA POLICJI.

ZAPINAJĄC JE CHRONISZ SWOJE ŻYCIE W RAZIE WYPADKU