Nielegalny alkohol i papierosy - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny alkohol i papierosy

Data publikacji 22.03.2017

Dwaj mieszkańcy gminy Bargłów Kościelny odpowiedzą przed sądem. Jeden z nich wytwarzał nielegalnie alkohol, a drugi trudnił się produkcją wyrobów tytoniowych.

Wczoraj funkcjonariusze Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, wspólnie z funkcjonariuszami Oddziału Celno-Skarbowego wkroczyli na dwie posesje w gminie Bargłów Kościelny. Mundurowi podejrzewali, że właściciele obydwu posesji trudnią się nielegalnym wytwarzanie wyrobów akcyzowych. Podczas przeszukania pierwszej posesji mundurowi w pomieszczeniach gospodarczych znaleźli: gilzy do papierosów, susz tytoniowy oraz napędzaną elektrycznie gilotynę do cięcia tytoniu. Podczas czynności na drugiej posesji funkcjonariusze znaleźli aparaturę służącą do wytwarzania alkoholu etylowego domowym sposobem oraz beczkę z zacierem. W obydwu przypadkach przedmioty zostały zabezpieczone. Dwaj mieszkańcy gminy, za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl