Wynajmowała cudze mieszkanie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wynajmowała cudze mieszkanie

Data publikacji 15.05.2014

Policjanci zatrzymali 61-letnią kobietę, która oferowała do wynajmu cudze mieszkanie. Kobieta pobierała od zainteresowanych zaliczki w kwocie od 300 – 600 złotych. Augustowscy policjanci ustalają okoliczności zdarzeń oraz proszą osoby pokrzywdzone o kontakt z Policją.

Augustowscy policjanci zatrzymali 61–letnią mieszkankę województwa mazowieckiego, przebywającą czasowo na terenie powiatu augustowskiego. Kobieta za pośrednictwem ogłoszeń zamieszczonych w prasie lokalnej oferowała do wynajęcia mieszkanie. 61–latka zawierała z zainteresowanymi umowę najmu mieszkania, przy czym pobierała od nich kaucję w wysokości od 300 do 600 złotych. Po uzyskaniu należności kobieta nie udostępniała mieszkania w wyznaczonym terminie i unikała swoich kontrahentów. W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że oferowane przez nią mieszkanie nie było jej własnością, tylko wcześniej wynajętą stancją. Dotychczas ustalono, że ofiarą kobiety padły cztery osoby, które przekazały jej gotówkę o łącznej wartości 2100 złotych. 61–latka została przesłuchana i usłyszała 5 prokuratorskich zarzutów oszustwa, z czego przyznała się do czterech. Prokuratura Rejonowa w Augustowie zastosowała wobec niej środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz dozoru policyjnego. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zaistniałych zdarzeń oraz poszukują osób, które mogły stać się ofiarą oszustwa dokonanego przez w/w kobietę.

Pokrzywdzeni przestępstwem proszeni są o kontakt z prowadzącym postępowanie mł. asp. Mariuszem Podziewskim w budynku Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, przy ul. Brzostowskiego 6, pok. 213, tel. 87 643 93 02.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl