Alfa Romeo w augustowskiej „drogówce” - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Alfa Romeo w augustowskiej „drogówce”

Data publikacji 18.02.2011

Augustowscy policjanci mają nową broń do walki z piratami drogowymi. Srebrno – niebieska Alfa Romeo będzie pomagała mundurowym w ściganiu sprawców wykroczeń drogowych na najbardziej niebezpiecznych odcinkach dróg powiatu augustowskiego.

Dziś do augustowskich policjantów przyjechał nowy oznakowany radiowóz Alfa Romeo 159. Auto wyposażone jest w silnik o mocy 200 koni mechanicznych, który potrafi je rozpędzić do setki w około 7 sekund. Srebrno – niebieska alfa wyposażona jest w videorejestrator, posiadający możliwość nagrywania wydarzeń z przodu i z tyłu radiowozu. W aucie zamontowano też bezprzewodowy radar "Iskra", pozwalający na pomiar prędkości samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka. Można go używać w pościgach, ponieważ mierzy prędkość pojazdu nawet z wnętrza radiowozu. Radar może pracować w każdych warunkach atmosferycznych i potrafi zmierzyć prędkość kilku pojazdów znajdujących się w polu jego widzenia. W takiej sytuacji na pomiar prędkości jednego auta wystarcza mu 0,17 sekundy. Samochód będzie pomagał mundurowym w ściganiu piratów drogowych na najbardziej niebezpiecznych odcinkach dróg powiatu augustowskiego.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl