XL Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

XL Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data publikacji 28.04.2017

W Bargłowie Kościelnym odbyły się powiatowe eliminacje „XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Augustowscy policjanci uczestniczyli w sędziowaniu i ocenianiu uczestników. Turniej wpisał się w cele kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Dzisiaj augustowscy policjanci pomagali w organizacji powiatowych eliminacji „XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Konkurs odbył się w Zespole Szkół w Bargłowie Kościelnym. Do rywalizacji przystąpiło 7 trzyosobowych drużyn ze szkół gimnazjalnych i 7 czteroosobowych zespołów z podstawówek. Uczniowie w pierwszej kolejności zmagali się z testem wiedzy przygotowanym przez policjantów. Następnie przystąpili do konkurencji praktycznej, podczas której musieli wykazać się precyzyjną jazdą rowerem przy pokonywaniu toru przeszkód oraz umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zaciętej walce, komisja składająca się z przedstawicieli Starostwa Powiatowego, Policji, Straży Pożarnej oraz opiekunów grup, wyłoniła zwycięzców. Wśród podstawówek liderem okazała się drużyna z Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół w Bargłowie Kościelnym, a trzecie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Netcie Pierwszej. Spośród gimnazjów najlepszymi okazali się uczniowie Zespołu Szkół w Nowince, drugie miejsce należało do uczniów z Zespołu Szkół w Sztabinie, a trzecie do gospodarzy. Zwycięskie drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody. Teraz będą reprezentować powiat augustowski na wojewódzkim szczeblu turnieju.

Hasłem przewodnim turnieju było bezpieczeństwo rowerzystów i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Turniej wpisał się w cele kampanii „ Kręci mnie bezpieczeństwo”.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl