Obnażał się. Został zatrzymany przez policjantów - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obnażał się. Został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 15.05.2014

Augustowscy policjanci zatrzymali 57 – letniego obywatela Łotwy, który publicznie obnażał się na jednym z augustowskich osiedli. Mężczyzna został ukarany 30 dniowym aresztem.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymał informację o mężczyźnie, który obnaża się przed dziećmi bawiącymi się na osiedlowym placu zabaw. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali zgłaszających, którzy oświadczyli, że chwilę przed przybyciem patrolu mężczyzna odjechał rowerem w nieznanym kierunku. W rozmowie ze świadkami zdarzenia policjanci ustalili dokładny rysopis sprawcy i wspólnie z jednym z nich udali się w poszukiwania za sprawcą. Po niespełna godzinnym patrolowaniu osiedlowych uliczek mężczyzna został zauważony i zatrzymany. Okazało się, że jest to 57 – letni kierowca ciężarówki, który przejeżdżał tranzytem przez Augustów. Mundurowi ustalili, że obywatel Łotwy zaparkował swoją ciężarówkę na ulicy 29 – go Listopada w Augustowie, wziął przewożony na naczepie rower i pojechał nim na jedno z osiedli, gdzie obnażał się przed dziećmi. 57 - latka w trybie przyśpieszonym doprowadzono do Sądu Rejonowego w Augustowie, gdzie został ukarany za naruszenie zakazu postoju samochodów ciężarowych w obszarze zabudowanym oraz zakłócenie spokoju i porządku publicznego w związku z dopuszczeniem się nieobyczajnego wybryku. Na wniosek policjantów prowadzących postępowanie, sąd wymierzył mężczyźnie karę 30 dni aresztu i zarządził natychmiastowe osadzenie obwinionego.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl