Dzień dziecka z augustowskimi policjantami - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień dziecka z augustowskimi policjantami

Data publikacji 01.06.2017

Augustowscy Policjanci prezentowali swoje wyposażenie oraz promowali zdrowy styl życia w ramach „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki”

Przy Pływalni Miejskiej w Augustowie odbył się policyjny festyn z okazji Dnia Dziecka. Mundurowi prezentowali swoje pojazdy, wyposażenie, informowali mieszkańców o aplikacji „Moja Komenda”, prezentowali założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi Policji. Odwiedzające policyjne stoisko dzieci i młodzież z zainteresowaniem oglądali policyjne pojazdy. Dużym zainteresowaniem cieszył się symulator zderzeń, dzięki któremu zainteresowani mogli się przekonać jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dzisiejszy festyn mundurowi połączyli z akcją profilaktyczną pod nazwą „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Przedsięwzięcie jest inicjatywą promującą modę na życie wolne od uzależnień, której symbolem jest zryw wolnych serc, czyli gest bicia serca wykonywany przez 60 sekund. Obecni na spotkaniu uczniowie propagowali umieszczone na transparentach hasła profilaktyczne, a następnie wszyscy wzięli udział w zrywie wolnych serc i prawą dłonią płożoną na sercu wybijali jego rytm przez 60 sekund.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl