Uwaga na oszustów - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na oszustów

Data publikacji 30.06.2017

Augustowscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności przez personel lokali gastronomicznych, szczególnie zatrudnionych sezonowo. Nieuczciwi klienci podczas zakupów oszukują sprzedawców i wyłudzają pieniądze.

W bieżącym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie o przypadkach oszustw. Do zdarzeń doszło w dwóch lokalach gastronomicznych w mieście. Z policyjnych ustaleń wynika, że będący w towarzystwie kobiety mężczyzna o ciemnej karnacji skóry złożył zamówienie, na towar o wartości nie przekraczającej 10 złotych i zapłacił za nie 200 złotowym banknotem. Podczas wydawania reszty klient odwrócił uwagę obsługujących go ekspedientek, bądź rezygnował z zamówienia. Następnie wprowadzał je w błąd mówiąc, że została mu źle wydana reszta i prosił o zwrot banknotu 200 złotowego,  bądź podczas rezygnacji z zamówienia oddal resztę pozostawiając sobie 100 złotowy banknot.

Augustowscy policjanci zwracają się z apelem do personelu lokali gastronomicznych, szczególnie pracującego sezonowo. Zachowajmy czujność, zwracajmy uwagę na nietypowe zachowania klientów. Nie dajmy się oszukać.