Uratowani żeglarze - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowani żeglarze

Data publikacji 19.07.2017

Augustowscy policjanci uratowali na jeziorze Necko trzy osoby z wywróconej żaglówki. Dzięki mundurowym żeglarze bezpiecznie trafili do brzegu.

Patrol wodny augustowskiej Policji pełnił wczoraj, po godzinie 14.00, służbę na jeziorze Necko. W pewnej chwili funkcjonariusze zauważyli wywróconą łódź żaglową oraz znajdujące się w wodzie trzy osoby, które wzywały pomocy. Widząc zaistniałą sytuację policjanci natychmiast ruszyli im na pomoc i bezpiecznie podjęli żeglarzy z wody na pokład policyjnej łodzi. Z uwagi na wychłodzenie organizmu "wodniaków", policjanci udostępnili im suchą odzież i bezpiecznie przetransportowali do brzegu. Łódź została odholowana do brzegu przez właściciela.
 

Policjanci z Augustowa apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, bądź przecenianie swoich umiejętności na akwenach nie zawsze ma szczęśliwy finał, jak w tym przypadku.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl