Augustowscy policjanci na pływaniu na byle czym - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy policjanci na pływaniu na byle czym

Data publikacji 31.07.2017

Policjanci z Augustowa brali udział w zabezpieczeniu imprezy masowej. Podczas zabezpieczenia nie odnotowano poważniejszych zdarzeń.

Wczoraj augustowscy policjanci brali udział w zabezpieczeniu XXII edycji Mistrzostw Polski  w Pływaniu na Byle Czym. Jest to największa impreza masowa odbywająca się w sezonie letnim w Augustowie. Co roku, miasto jest oblegane przez turystów z kraju i zagranicy. Tego typu przedsięwzięcie wymaga od Policji odpowiedniego przygotowania oraz zabezpieczenia. Podczas wczorajszych mistrzostw nad bezpieczeństwem uczestników imprezy pracowało blisko 50 funkcjonariuszy. Mundurowi patrolowali teren przyległy do imprezy oraz podejmowali ręczną regulację ruchem na newralgicznych skrzyżowaniach. Bezpieczeństwa na wodzie strzegli policjanci na policyjnych łodziach motorowodnych. Dodatkowo w tym dniu pracowali również policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną. Mundurowi wspólnie z ratownikami WOPR rozmawiali osobami korzystającymi z wypoczynku nad wodą oraz wręczali im materiały profilaktyczne dotyczące działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podczas wczorajszego zabezpieczenia Policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń.  

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl