Odpowie za posiadanie suszu oraz uprawę konopi - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za posiadanie suszu oraz uprawę konopi

Data publikacji 28.08.2017

Policjanci zatrzymali mieszkańca Augustowa, którzy posiadał przy sobie zielony susz. Dodatkowo mundurowi na jego posesji znaleźli cztery doniczki z krzakami konopi. Mężczyzna odpowie przed sądem.

W minioną niedzielę przed godziną 16.00 policjanci patrolujący ulice miasta, na ulicy 29 – go Listopada w Augustowie, zauważyli mężczyznę, który na widok oznakowanego radiowozu Policji zaczął uciekać. Po kilkunastu metrach mundurowi zatrzymali uciekiniera, którym okazał się 37 – letni mieszkaniec miasta. Podczas kontroli osobistej, w kieszeni jego spodni, funkcjonariusze znaleźli słoik z zielonym suszem roślinnym oraz akcesoria służące do palenia. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że substancja, którą posiadał przy sobie mężczyzna najprawdopodobniej jest marihuaną. Podczas dalszych czynności, na posesji mężczyzny funkcjonariusze znaleźli cztery doniczki z krzakami konopi, z których można uzyskać około 240 gramów suszu stanowiącego czarnorynkową wartość blisko 10 tysięcy złotych. Doniczki z krzakami zostały zabezpieczone do szczegółowych badań. Augustowianin został zatrzymany i przyznał się do posiadania suszu oraz uprawy konopi. Za swoje postepowanie odpowie przed sądem.  

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl