Z profilaktyką w Augustowskim Centrum Edukacji w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z profilaktyką w Augustowskim Centrum Edukacji w Augustowie

Data publikacji 10.06.2014

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Augustowie  w minionym tygodniu spotkali się z uczniami Augustowskiego Centrum Edukacji w Augustowie. Mundurowi mówili o konsekwencjach prawnych zachowań karalnych oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

W minionym tygodniu odbyło się spotkanie policjantów z Komedy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Augustowie z młodzieżą klas pierwszych Augustowskiego Centrum Edukacji w Augustowie. Spotkanie miało uświadomić młodym ludziom jakie są konsekwencje prawne czynów zabronionych, czym jest demoralizacja oraz jakie aspekty jej dotyczą. Funkcjonariusze zwrócili również uwagę na negatywne zjawiska występujące wśród dorastającej młodzieży. Rozmawiali również o uzależnieniach i działaniach profilaktycznych. Ponadto została poruszona kwestia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tej części omówiono temat dotyczący bezpiecznego poruszania się po drogach zarówno pieszo jak i pojazdami oraz jak powinien zachować się uczestnik ruchu drogowego na miejscu zdarzenia. Na zakończenie funkcjonariusze, w związku ze zbliżającymi się wakacjami, przypomnieli o bezpiecznym i zgodnym z prawem wykorzystywaniu czasu wolnego od nauki.


*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl