Augustowscy Policjanci w Szkole Podstawowej nr 2 - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy Policjanci w Szkole Podstawowej nr 2

Data publikacji 25.09.2017

W ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły" augustowscy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie.

Augustowscy policjanci prowadzą działania pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". Jednym z elementów tego przedsięwzięcia są spotkania profilaktyczne z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych na terenie całego powiatu. Dzisiaj policjanci spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie. Podczas spotkania prowadzący omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzili jak unikać innych niebezpieczeństw, na które narażeni są uczniowie pokonujący codzienną drogę do szkoły i domu. Szczególną uwagę poświęcono obowiązkowi używania elementów odblaskowych, poza terenem zabudowanym, po zmierzchu.

Przekazane informacje i prowadzony program wpisują się w kalendarz ogólnopolskiej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.augustow.policja.gov.pl