O bezpieczeństwie w Szkole Podstawowej w Netcie Pierwszej - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie w Szkole Podstawowej w Netcie Pierwszej

Data publikacji 04.10.2017

Augustowscy policjanci spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Netcie Pierwszej. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie, brali udział w ocenianiu prac konkursowych w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” oraz zorganizowali pokaz tresury psa służbowego.

Augustowscy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Netcie Pierwszej. To jedno z wielu spotkań, w ramach działań „Bezpieczna Droga do Szkoły”, które mundurowi odbywają z uczniami po rozpoczęciu roku szkolnego. Podczas spotkania policjanci przypomnieli uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mówili o bezpiecznych zachowaniach w trakcie pokonywania drogi do szkoły, sposobach postępowania w  przypadku ataku groźnego psa oraz o sposobach unikania innych zagrożeń. Funkcjonariusze brali także udział w ocenianiu prac plastycznych oraz wręczaniu nagród uczestnikom konkursu profilaktycznego pn.: „Moja Bezpieczna Droga do Szkoły”, zorganizowanego w ramach kampanii „Kręci Mnie Bezpieczeństwo Przez Cały Rok Szkolny” pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dużą atrakcją okazał się pokaz tresury psa służbowego, którym zakończono spotkanie. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl