Trwają działania Bezpieczna Droga do Szkoły - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwają działania Bezpieczna Droga do Szkoły

Data publikacji 17.10.2017

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Augustowie prowadzą działania profilaktyczne pn.: „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Przedsięwzięcie wpisuje się w ogólnopolską kampanię objętą patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pn.: "Kręci mnie bezpieczeństwo - przez cały rok szkolny"

Augustowscy policjanci kontynuują działania profilaktyczne pn.: „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach przedsięwzięcia policjanci patrolują rejony szkół, nadzorują ruch pojazdów na newralgicznych skrzyżowaniach oraz przejściach dla pieszych przy szkołach oraz prowadzą spotkania edukacyjne z najmłodszymi uczniami szkół oraz przedszkoli na terenie powiatu augustowskiego. Dzielnicowi oraz funkcjonariusze i pracownicy zajmujący się profilaktyką odwiedzali dzieci z Przedszkola U Kubusia Puchatka, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Szkoły Podstawowej w Janówce. Podczas spotkań funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o podstawowych zasadach szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przypomnieli również słuchaczom o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym po zmierzchu i zachęcali do korzystania z nich w terenie zabudowanym. W trakcie spotkań funkcjonariusze przekazywali kalendarze promujące ogólnopolską kampanię pod honorowym patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pn.: "Kręci mnie bezpieczeństwo - przez cały rok szkolny".   

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl