„Świeć przykładem” podczas akcji „Znicz 2017” w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Świeć przykładem” podczas akcji „Znicz 2017” w Augustowie

Data publikacji 31.10.2017

Augustowscy policjanci w ramach akcji „Znicz 2017” pełnią służbę na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonach nekropolii. Mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego oraz w ramach działań „SWIEĆ PRZYKŁADEM” rozdają pieszym elementy odblaskowe.

Od minionego piątku na terenie całego kraju trwa akcja ZNICZ 2017. Jak co roku mundurowi spodziewają się wzmożonego ruchu pieszych oraz pojazdów w okolicach cmentarzy na terenie miasta i powiatu. Już tradycyjnie nad bezpieczeństwem uczestników ruchu, na głównych ciągach komunikacyjnych czuwają policjanci w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach oraz wyposażonych w ręczne mierniki prędkości. W rejonach nekropolii natomiast, służba jest pełniona w patrolach pieszych, przez policjantów w umundurowaniu służbowym oraz w ubiorze cywilnym. Dodatkowo funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką, przekazują bieżące informacje o utrudnieniach w ruchu, objazdach oraz możliwościach zaparkowania pojazdu. Dodatkowym elementem działań profilaktycznych podczas tegorocznej Akcji ZNICZ są działania edukacyjno – profilaktyczne, pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”. Przedsięwzięcie skierowane jest na poprawę bezpieczeństwa pieszego uczestnika ruchu drogowego. Mundurowi przypominają o obowiązku używania elementów odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym rozdają materiały profilaktyczne oraz elementy odblaskowe.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl