Akcja ZNICZ - podsumowanie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja ZNICZ - podsumowanie

Data publikacji 03.11.2017

16 kolizji drogowych, jeden nietrzeźwy kierowca, ponad 160 mandatów karych i ani jednego wypadku drogowego. To podsumowanie akcji znicz przez augustowskich policjantów.

Wczoraj o godzinie 22.00 zakończyła się ogólnopolska akcja ZNICZ 2017. Jak co roku był to okres wytężonej pracy dla policjantów. Podczas tegorocznych działań, na terenie powiatu augustowskiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Czuwający nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego funkcjonariusze przeprowadzili ponad 400 kontroli pojazdów, nałożyli ponad 160 mandatów karnych, z których zdecydowana większość dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości. Od minionego piątku, do zakończenia działań zaistniało 16 kolizji drogowych. W takcie trwających 6 dni działań mundurowi zatrzymali jednego kierowcę, który zdecydował się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Nad bezpieczeństwem osób w rejonach nekropolii czuwali policjanci w patrolach pieszych, którzy dodatkowo przekazywali zainteresowanym bieżące informacje o utrudnieniach w ruchu, objazdach oraz możliwościach zaparkowania pojazdu. Podczas służby mundurowi rozdawali także elementy odblaskowe oraz materiały profilaktyczne z zawartymi ostrzeżeniami i poradami. Policjanci czuwali także nad bezpieczeństwem osób uczestniczących w procesjach, przemieszczających się z kościołów na cmentarze. W kierowaniu ruchem, policjantom pomagali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów - Lipowiec.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl