„ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” w parafii Św. Rodziny w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” w parafii Św. Rodziny w Augustowie

Data publikacji 06.11.2017

Augustowscy Policjanci wspólnie z kapelanem Ks. Stanisławem Wrońskim, włączyli się w ogólnopolską akcję informacyjno - edukacyjną „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”. Funkcjonariusze rozdawali elementy odblaskowe oraz apelowali o używanie ich również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują.

Wczoraj w Kościele pw. Świętej Rodziny w Augustowie kapelan augustowskiej Policji Ks. Stanisław Wroński odprawił Mszę Świętą za zmarłych i poległych Policjantów. Już tradycyjnie Eucharystia odbyła się w pierwszą niedzielę listopada. Uczestniczący w niej  funkcjonariusze, emeryci, rodziny policjantów i wierni, podczas wspólnej modlitwy wspominali tych, którzy odeszli na wieczną służbę. Wczorajsze spotkanie sakramentalne, stało się również doskonałą okazją do włączenia się w akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, przygotowaną przez Policję, wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną. Na zakończenie mszy mundurowi rozdawali elementy odblaskowe najmłodszym uczestnikom oraz apelowali do pieszych o używanie odblasków również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują. Ks. Kapelan zwrócił się do najmłodszych o to, aby odblaskowy znaczek nie służył jedynie jako element poprawiający bezpieczeństwo pieszego, ale by stał się symbolem „ŚWIECENIA PRZYKŁADEM” w każdej życiowej sytuacji.  

Augustowscy policjanci apelują o używanie elementów odblaskowych. Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. To właśnie te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Nośmy odblaski. Świećmy Przykładem”

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl