Wpadli w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli w Augustowie

Data publikacji 01.06.2011

Augustowscy policjanci zatrzymali pięciu obywateli Litwy. Dwaj z nich są podejrzani o kradzież tablic rejestracyjnych oraz posiadanie przedmiotów mogących służyć do popełniania przestępstw. Dziś mężczyźni zostaną doprowadzeni do sądu.

W nocy z poniedziałku na wtorek augustowscy policjanci zostali poinformowani o kilku mężczyznach kręcących się po jednym z osiedlowych parkingów. Gdy mundurowi dojeżdżali na miejsce zauważyli  jadącego osiedlowymi uliczkami opla na angielskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że zatrzymanym do kontroli samochodem podróżowało pięciu obywateli Litwy w wieku od 26 do 41 lat. Mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć funkcjonariuszom co robią na terenie osiedla. W tym samym czasie kolejny policyjny patrol spostrzegł, że w trzech zaparkowanych nieopodal pojazdach brakuje tablic rejestracyjnych. Podczas sprawdzania kontrolowanego opla mundurowi znaleźli ukryte w aucie trzy komplety skradzionych wcześniej tablic oraz nowe ramki przeznaczone do ich mocowania i narzędzia mogące służyć do otwierania i uruchamiania samochodów. Dzisiaj 26 i 35-latek zostaną doprowadzeni do sądu, który zadecyduje o ich dalszym losie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl