Nietrzeźwi na drogach powiatu augustowskiego - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi na drogach powiatu augustowskiego

Augustowscy policjanci zatrzymali wczoraj trzech nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się 56–letni kierowca mitsubishi, który jechał ulicami miasta mając blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Augustowscy policjanci zatrzymali wczoraj trzech kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie pojazdami będąc po alkoholu. Dwa pierwsze przypadki dotyczyły rowerzystów. Ełczanie zostali zatrzymani do kontroli drogowej przez policjantów ruchu drogowego na drodze publicznej w miejscowości Pomiany. Badanie alkomatem wykazało, że 35–latek miał promil alkoholu w organizmie, natomiast 32-latek dwukrotnie więcej. O kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcy dyżurny został poinformowany około godziny 17.00. Z relacji zgłaszającego wynikało, że prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna jedzie mitshubishi ulicą Brzostowskiego. Chwilę później pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Partyzantów, przez  funkcjonariusza nadzorującego służbę. Nieodpowiedzialnym kierowcą auta okazał się 56–letni mieszkaniec Augustowa. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz dalszym losem kierowców zajmie się sąd.  

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl